Pomáháme

Konto bariéry KONTO BARIÉRY

PONNY KIDS spolupracuje se společností Konto Bariéry v rámci organizace nadačního běhu RUN and HELP každý rok na jaře. Přispíváme částkou nejméně 10 000 Kč, někdy více, pokud přispějí i rodiče dětí v naší školce.

Konkrétní informace najdete zde: https://www.kontobariery.cz/

Run and Help
Run and Help

Hurá na výlet HURÁ NA VÝLET

PONNY KIDS je ráda, že může pomoci i seniorům, kteří díky velkému nasazení organizace HURÁ NA VÝLET se mohou nejen vydat na výlety, ale také fungovat ve stacionárním komunitním centru, kde  rozvíjí potenciál nadaných lidí – jen těch dříve narozených, než jak tomu děláme my :-)

PONNY KIDS přispívá částkou 20 000 Kč ročně.

HURÁ NA VÝLET má několik dobrovolníků seniorů, co celý život aktivně dělali například moderátory, kameramany, kavárníky atp. a v důchodu je to doma nebaví. Těm dávají možnost zapojit se zpět do aktivního života a využít svého potenciálu ve smyslu pomoci druhým.

Konkrétní informace najdete zde: https://huranavylet.cz/

Hurá na výlet
Hurá na výlet

POMOC AUTISTICKÝM DĚTEM

Ne všechny děti vnímají svět stejně a potom je pro ně těžší navazovat vztahy, vzdělávat se a pohybovat se ve světě plném chaosu a spěchu. Takové jsou děti s poruchou autistického spektra. Mají jiné potřeby a zájmy. Mnohem náročnější je to však pro jejich rodiče, a to jak časově, tak finančně.

PONNY KIDS podporuje rodinu v Brně částkou 10 000 Kč ročně.


Linka bezpečí LINKA BEZPEČÍ

Jediná celostátní krizová linka pro děti a mladé lidi, kteří řeší každodenní starosti, ale i velmi závažné problémy. A to již od roku 1994 na čísle 116 111. Funguje bezplatně, anonymně a non-stop. Za rok 2020 odbavili přes 130 000 kontaktů z celé ČR. Na denní bázi odbaví témata s šikanou a kyberšikanou, sebepoškozováním, týráním, myšlenkami na sebevraždu, ale i třeba „jen“ svěření se.

Na školách působí edukativně v rámci projektu Linka bezpečí ve vaší třídě.  Myslí na celou rodinu, provozuje tak i Rodičovskou linku zaměřenou opět na rodinnou a dětskou problematiku.

PONNY KIDS podporuje Linku bezpečí částkou 10 000 Kč ročně.

Více informací zde: https://www.linkabezpeci.cz/
a také zde: https://klublinkyvbezpeci.cz/podporte-nas/halo


Psí cesta FrantišekPSÍ CESTA FRANTIŠEK a.s.

Žila-byla jedna dívčina a ta se rozhodla, že změní svět. No dobře, tak aspoň ten svůj. Všechno o její cestě a změně se dočtete ZDE. A tak vznikl projekt Psí cesta František.

PONNY KIDS podpořila PSÍ CESTU částkou 10 000 Kč v roce 2021.


Nadace Vrba

Nadace Vrba

PONNY KIDS mateřská škola s.r.o. přispěla darem 3.000 Kč nadaci VRBA. Tato nadace pomáhá rodinám, ve které došlo k úmrtí rodiče dítěte.

Nadace Krtek

Ivuška Turečková

Tento obrázek namalovala Ivuška Turečková, 14 let, studentka gymnázia v Ostravě. V současné době je léčena na dětské onkologické klinice v Brně pro karcinom hrtanu. Koupí obrazu přispěla PONNY KIDS nadaci Krtek, Fondu dětské onkologie.