Náš tým

Mgr. Martina Drtílková MBA

Majitelka PONNY kids mateřské školy s.r.o.
ředitelka

Martina DrtílkováMartina Drtílková vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity, obor anglický jazyk a matematika. Absolvovala studia strategického řízení firem na B.I.B.S., Nottingham Trent University.
Anglický jazyk si upevnila při několika zahraničních pracovních pobytech. Učila několik let na základní škole, vedla metodické kurzy pro učitele cizích jazyků, připravovala studenty k mezinárodním Cambridge zkouškám. PONNY mateřskou školu založila v roce 2001 a od té doby se zabývá studiem prevence vývojových poruch učení, rozvojem nadání dětí v předškolním věku, vlivu pohybu a stravy na rozvoj mozku. V roce 2017 otevřela druhou pobočku PONNY KIDS a v roce 2023 odborné poradenské pracoviště The Magic Lamp.

Účastní se odborných konferencí a školení, která jsou zaměřena na rozvoj předškolních dětí v oblasti fyzické i psychické. Doplnila si kvalifikaci v oblasti neuro-vývojové stimulace a metody informační detoxikace. Vede tým 16 pedagogů a každý den objevuje kousek nového světa. 

Motto

"Jsme zodpovědní nejen za to, co děláme, ale i za to, co neděláme." (Moliére)

Rozhovor

Martina Drtílková: Učíme se, když překonáváme překážky, www.smba.cz

 

 

PONNY KIDS Krondlova 1, Brno

Ing. Veronika Bednaříková

Tigers

Ing. Veronika Bednaříková

Mým snem bylo učit v mateřské škole, ale osud tomu chtěl jinak. Místo toho jsem šla na gymnázium a na vysoké škole jsem získala titul v oboru Chemie a technologie potravin a následně Výživa člověka. Ale nebyla bych to já, abych na učitelství zanevřela. A nyní jsem tam, kde jsem chtěla být - studuji předškolní a mimoškolní pedagogiku a bude ze mne učitelka v mateřské škole. Mezi mé koníčky patří tanec ve folklorním souboru Břeclavan, četba, procházky se psem. Ráda trávím čas se svými neteřemi, které pravidelně hlídám už od narození.

Mgr. Michaela Slámová

Kangaroos

Mgr. Michaela Slámová

Vystudovala jsem učitelství přírodopisu a chemie na Masarykově univerzitě v Brně a plánuji si doplnit vzdělání předškolní a mimoškolní pedagogiky. Práce s dětmi mě naplňuje pro jejich bezprostřednost a upřímnost, což jsem si několikrát ověřila v rámci učitelských praxí. Ve volných chvílích se věnuji cyklistice, četbě nebo vyrážím do přírody, která je pro mě nekonečnou inspirací. Lásku k přírodě bych proto ráda předala i dětem.

Motto:
„Neporovnávej svou cestu s cestou ostatních. Každý má svůj vlastní příběh.“

 

Nela Pokorná

Bunnies

Nela Pokorná

Vystudovala jsem obor nutriční asistent. Na praxích jsem pracovala s dětmi a moc mě to s nimi bavilo. V současné době studuji předškolní a mimoškolní pedagogiku. Mým snem bylo pracovat v mateřské škole a teď mám tu možnost si ho plnit. Na dětech miluji jejich upřímnost, originalitu a individualitu. K mým zálibám patří cestování, tancování, trávení času s rodinou a přáteli.

Motto:
„Be brave, be nice, be creative, be you.“

Adéla Řehulková

Bunnies

Adéla Řehulková

Mým velkým snem bylo stát se učitelkou v mateřské škole. Z toho důvodu jsem se při výběru střední školy rozhodla pro pedagogickou SŠ obor předškolní a mimoškolní pedagogika, kterou jsem úspěšně ukončila maturitní zkouškou. Dělá mi radost stát za úspěchy dětí a ráda jim předám vše, co mohu a zároveň mě baví se od nich učit. Mají úplně jiné myšlenky a nápady a tolikrát vás překvapí, jak přemýšlí o světě. Práce s dětmi je spíš koníčkem, je mi s nimi dobře. K mým dalším zálibám patří také tanec, gymnastika a volejbal.

Motto:
“Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole.” (Robert Fulghum)

 

Malikeh Rasti

a part time teacher

Malikeh Rasti

Currently I am pursuing my PhD in English literature at Masaryk University, Brno. My research interests are diverse and include folk literature, comparative literature, cultural studies, gender studies, psychoanalytical studies, ethnomusicology and children's literature.
I have a passion for exploring new places, expressing my creativity through painting, immersing myself in a good book, crafting unique creations, and most importantly, engaging with children as both a teacher and a learner.
For over a decade now, I have been working as an English teacher and have developed a deep passion for teaching children. It gives me immense joy to see them learn and grow in their language skills.
I am proud to be a part of the PONNY team for the past two years. Being a member of this team or better say, family has been an enriching experience for me both personally and professionally.

 

PONNY KIDS Tůmova 60, Brno

Mgr. Karla Koutná Večeřová

ředitelka

Mgr. Karla Koutná Večeřová Vystudovala jsem jazykové gymnázium T.G.M ve Frýdku-Místku. Po ukončení střední školy jsem vystudovala Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně obor Výživa člověka. V průběhu studia jsem pracovala jako lektorka aerobiku ve studiu Muša. V průběhu studia jsem zahájila i spolupráci s Agenturou Větrník s.r.o a Centrum pro rodinu a sociální péči. Zde jsem vedla pohybové aktivity pro děti od 3 měsíců do 4 let. Přednášela jsem pro lektory pohybových aktivit společně s fyzioterapeuty psychomotorický vývoj kojenců a batolat. Získala jsem i osvědčení od Evy Kiedroňové Psychomotorický vývoj kojenců a batolat. Přednášela jsem několik let pro Bohunickou nemocnici na konferenci Idiopatických střevních zánětů výživu pacientů a vytvořila společně s lékaři brožuru pro stravování těchto pacientů.

Po ukončení studia jsem se věnovala své dceři a otevření vlastní nutriční praxe v Brně. Po narození syna jsem se začala více věnovat tématu dětí a jejich korekci pohybem, začala jsem spolupracovat s firmou Cloud9institute, kde jsem lektorovala výživu a pohyb pro širokou veřejnost. Od roku 2017 pracuji v PONNY školce. V průběhu svého života jsem si doplnila svou výživovou praxi i praxi s dětmi o studium informací psychosomatiky, informační medicíny, předškolní a mimoškolní pedagogiky avzdělání Chůva pro děti.

Mezi mé záliby patří vážná hudba, malování a šerm.

Motto

"In tranquillo quilibet gubernator.“ „Na klidném moři může být kormidelníkem kdokoli.“ (Seneca mladší)

 

 

Mgr. Radka Šimková

Tigers

Mgr. Radka Šimková

Při studiu Angličtiny na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity jsem začala pracovat jako hlavní vedoucí a tvůrce programu na dětských táborech, kde jsem si zamilovala práci s dětmi. Nejvíc mě na této práci naplňuje to, že dětem mohu předávat znalosti a vědomosti, vést je k získání zkušeností, připravovat je do života a rozvíjet v nich zájem o svět. Děti mají největší potenciál změnit naši budoucnost, a proto je pro mě důležité pozitivně ovlivnit jejich růst a vzdělání. Mezi mé zájmy patří tvorba všeho druhu, vedle tradiční kresby a malby ráda pracuji i digitálně, šiji si vlastní oblečení a také mě baví pletení a háčkování.

Motto:
„Tell me and I forget, teach me and I may remember, involve me and I learn.“

Tereza Macurová

Bunnies

Tereza Macurová

K práci s dětmi mě motivovala již od brzkého věku máma s babičkou. Od svých 12 let jsem hlídala děti sousedů, kamarádů rodičů a v rodině. Děti jsou pro mě velmi inspirativní, vnímají svět čistě, vidí, co my již nevidíme a nejsou ovlivnění tím, co my dospělí bereme jako normální svět. Baví mě hledat jejich skryté talenty a rozvíjet všechny jejich dovednosti. Mými koníčky je výběrová káva, umění, turistika, cestování a zvířata. Ve volném čase ráda chodím na procházky do lesa, trávím času s přáteli a vařím dobré jídlo.

Motto:
„Štěstí může být dosaženo pouze v přijetí.“
(George Orwell)

 

Gabriela Cvetanova

Kangaroos

Gabriela Cvetanova

Studovala jsem na umělecké škole, kde jsem se seznámila s různými výtvarnými technikami, které teď ráda využívám s dětmi. Absolvovala jsem kvalifikaci Chůva pro děti v dětské skupině. Vyrůstala jsem v dvojjazyčné rodině, kde jsem měla možnost se naučit česky a bulharsky již od útlého věku. Část moji rodiny žije v Irsku, tam jsem měla možnost zdokonalit si svoji angličtinu a to i díky příležitosti pracovat v zahraničí. Velkou součástí mého života je rodina, se kterou ráda trávím svůj volný čas nebo se ráda věnuji sportu, fotografování a objevování jiných kultur. Řekla bych o sobě, že jsem pozitivní a přátelská, vždy s úsměvem na tváři.

Motto:
„Čiň dobro a dobro se ti vrátí.“

Dominika Urbańczyk

Kangaroos

Dominika Urbańczyk

Na univerzitě v Polsku jsem získala bakalářské vzdělání v oboru předškolní pedagogiky a učitelství prvního stupně základní školy se specializací na anglický jazyk. Po ukončení studia jsem měla možnost pracovat jako vychovatelka a učitelka anglického jazyka v polské mateřské škole. Při práci s dětmi se snažím, aby byla naše spolupráce založená na přijetí, důvěře a přátelství – díky tomu mohou děti s odvahou poznávat okolní svět. Jsem kreativní osoba, která ráda tvoří různorodé a zajímavé didaktické pomůcky. V mém životě hraje důležitou roli cestování, díky kterému získávám krásné vzpomínky a zkušenosti. Ve svém volném čase ráda poslouchám hudbu, zpívám, sportuji nebo sleduji filmy.

Motto:
„Smyslem cesty není dojít do cíle, ale odvaha se k cíli vydat.“
(Jacek Piekara)

 

Anastasiia Myronets

Bunnies

Anastasiia Myronets

Jsem vystudovaná dirigentka. Svou kariéru jsem začal jako event managerka v dětském divadle "The Academy of Kindness".

Kromě toho jsem získala mnohé pracovní zkušenosti jako učitel mentální aritmetiky a rychlého čtení na International School of Mental Arithmetic "Indigo Mental". Mám dceru, jež je pro mne velkou inspirací a dokážu tak snáze najít přístup k malým dětem. Mou vekou zálibou je studium alternativních metod výchovy. Mým koníčkem je hra na klavír, bandura a tanec. Ráda chodím do divadel, muzeí a na koncerty. Ve volném čase ráda vařím a pozoruji přírodu.

Motto:
„Love arises from love, when I want to be loved, I am the first to love.“

Malikeh Rasti

a part time teacher

Malikeh Rasti

Currently I am pursuing my PhD in English literature at Masaryk University, Brno. My research interests are diverse and include folk literature, comparative literature, cultural studies, gender studies, psychoanalytical studies, ethnomusicology and children's literature.
I have a passion for exploring new places, expressing my creativity through painting, immersing myself in a good book, crafting unique creations, and most importantly, engaging with children as both a teacher and a learner.
For over a decade now, I have been working as an English teacher and have developed a deep passion for teaching children. It gives me immense joy to see them learn and grow in their language skills.
I am proud to be a part of the PONNY team for the past two years. Being a member of this team or better say, family has been an enriching experience for me both personally and professionally.

 

Mgr. Barbora Horvatová

logopedie – externí pracovník

 

 

PONNY poradenské pracoviště, Tůmova Brno

Poskočilová Kamila

Speciální pedagog

Poskočilová Kamila

Už jako dítě jsem si přála být paní učitelkou. Dětský sen se postupně stával skutečností během studia předškolní a mimoškolní pedagogiky na střední pedagogické škole. Následně jsem si rozšířila vzdělávání o vysokou školu, kde jsem se zaměřila na speciální pedagogiku předškolního věku v rámci bakalářského studia a později na oblast poradenství v navazujícím magisterském oboru. Zkušenosti jsem získala vedením kroužků pro děti nebo prací na pozici asistenta pedagoga pro dítě se speciálními vzdělávacími potřebami. Vzdělání ve školském systému pravidelně doplňuji o kurzy a semináře. Absolvovala jsem například Montessori diplomový kurz pro děti ve věku 3-6 let a diplomový kurz pro děti ve věku 0-3 roky nebo certifikovaný kurz programu MISP (aktivizačního cvičení pro děti). Volný čas ráda trávím v přírodě.

Motto:
„What the hand does the mind remembers.“
(Maria Montessori)

Mgr. Karla Koutná Večeřová

Psychomotorický vývoj kojenců a batolat

 

 

Spolupracujeme s:

Bocianová, klinická logopedie
https://bocianova.cz/

Pedagogicko-psychologická poradna Kohoutova
https://www.pppbrno.cz/kohoutova.php